Wakacje na Costa Brava

Wakacje na Costa Brava
hiszpania

Atrakcyjnych miejsc, w których można spędzić urlop jest mnóstwo – żeby wspomnieć chociażby o Hiszpanii. W kraju tym panuje jeden z najcieplejszych na europejskim kontynencie klimatów, do tego trzeba wspomnieć też o ogromnym bogactwie kulturowym i historycznym. To wszystko sprawia, że każdego roku Hiszpania jest odwiedzana przez kilkadziesiąt milionów turystów z różnych stron świata. Najbardziej sprzyjające do wypoczynku warunki panują na śródziemnomorskim wybrzeżu, dlatego też na wczasy w Hiszpanii większość zagranicznych gości udaje się właśnie tutaj.

W tych stronach znajduje się między innymi jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych, a mianowicie Costa Brava. Ten pas wybrzeża ciągnie się na długości ok. 250 km. Zachwyca wspaniałymi, piaszczystymi plażami, pełnymi uroku zatokami i turkusową barwą wody w morzu. Costa Brava w tłumaczeniu na język polski znaczy tyle, co Dzikie Wybrzeże – podziwiając tutejsze krajobrazy ciężko momentami oprzeć się wrażeniu, że taka nazwa jest jak najbardziej właściwa. Ponadto Costa Brava słynie z wielu znanych miejscowości wypoczynkowych jak dla przykładu Lloret de mar.

Będąc w tych stronach, warto poświecić trochę czasu na zwiedzanie i udać się na wycieczkę do stolicy Katalonii – Barcelony, a także do Gerony, miasta o ogromnej wartości historycznej, gdzie podziwiać można między innymi jedną z najpiękniejszych w całej Hiszpanii starówek średniowiecznych. W okresie wakacyjnym na Costa Brava dosłownie roi się od turystów korzystających z rozlicznych atrakcji oferowanych przez ten region.

Tags: hiszpania, lloret de mar

1 2 3 4 5
(21)
4.5 5 21
www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl