W Poznaniu powstaje coraz więcej filmów

W Poznaniu powstaje coraz więcej filmów

Polska produkcja filmowa wygląda coraz bardziej imponująco i coraz częściej możemy na równi z równym konkurować z największymi zagranicznymi produkcjami. Jest kilka głównych ośrodków filmowych, w którą polscy reżyserzy decydują się kręcić swoje dzieła. Niezaprzeczalnym epicentrum polskiego kina jest Łódź. Obecność najbardziej prestiżowej szkoły filmowej w Polsce oraz twórczy charakter miasta, sprzyja powstawaniu interesujących propozycji na wręcz masową skalę. Jednak Poznań nie ustępuje dużo Łodzi w tej dziedzinie.

Stolica Wielkopolski niezwykle często gości ekipy filmowe z całego świata, chcący nakręcić choć kilka epizodów swojego filmu, właśnie w Poznaniu. Poznań na całym świecie słynie z niepowtarzalnego charakteru starego miasta. Jeśli określony film wymaga właśnie tego typu scenerii, co jest niezwykle częste, filmowy decydują się wykorzystać panoramę poznańskiej starówki i centrum miasta. Podczas swojego pobytu w Poznaniu rezerwują hotele Poznań, skąd mogą doglądać wszelkich postępów w pracy na planie. Odpowiednie przygotowanie scenografii, czy oczekiwanie na wymaganą pogodę, często wymaga od filmowców spędzania w hotele Poznań wielu dni. Również hotele Poznań musi być w stanie ugościć filmowców w sposób, do którego przywykli. Najważniejszy dla nich jest oczywiście całodobowa obsługa oraz wyśmienita ochrona prywatności. Wielu filmowców słynie z niezwykle rozrywkowego trybu życia, w związku z czym hotele Poznań, umieszczony w samym centrum miasta, blisko wielu pubów i barów, jest miejscem wręcz wymarzonym. Niezaprzeczalnie najwięcej powstałych w Poznaniu filmów posiada charakter historyczny. Kręci się tutaj niezwykle wiele filmów o tematyce wojennej. Jednak nie brakuje także śmiesznych komedii romantycznych i wyciskających łzy dramatów, poruszających nie jednego twardziela.

Wraz z rozwojem Poznańskiej szkoły filmowej i teatralnej, Poznań, z całą pewnością będzie mógł uchodzić za polskie Hollywood, polską fabrykę marzeń, w której wszystko staje się możliwe.

1 2 3 4 5
(21)
4.5 5 21
www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl