Jak prawidłowo wykonać inhalację? » Zdrowie Fizyczne

Jak prawidłowo wykonać inhalację? » Zdrowie Fizyczne

Ćwicz, pracuj nad dietą i zdrowiej

Wdychanie gorącego, wilgotnego powietrza z dodatkiem olejku eterycznego, na przykład sosnowego lub z drzewa herbacianego, jest bardzo skuteczną metodą, która umożliwia zminimalizowanie przykrych objawów towarzyszących infekcjom dróg oddechowych. Trzeba jednak wiedzieć w jaki sposób wykonać taki zabieg, żeby przyniósł on zadowalające efekty i jednocześnie nie spowodował nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Inhalacje mają bardzo korzystne działanie, jednak trzeba stosować je w odpowiedni sposób. Konieczne jest na przykład wybranie dobrej temperatury wody. Na pewno nie może być to wrzątek, który może spowodować oparzenia, ale woda nie może być także letnia, ponieważ w takim przypadku inhalacja nie przyniesie pożądanych efektów. Temperaturę wody najlepiej dopasować indywidualnie, ponieważ każdy ma trochę inną wrażliwość. Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego olejku eterycznego. Niezależnie od wybranej substancji trzeba pamiętać o tym, że nie może być jej zbyt dużo, gdyż może to być szkodliwe, a w niektórych przypadkach nawet trujące. Trzeba też pamiętać, że niektóre osoby mogą mieć uczulenie na różne substancje, dlatego w przypadku wystąpienia nieprzyjemnych objawów warto przerwać zabieg i wypróbować inny środek. Inhalacji nie należy kontynuować na siłę, jeśli będzie nieprzyjemna lub pojawią się problemy z oddychanie. W trakcie warto zrobić sobie na chwilę przerwę. Trzeba także pamiętać o tym, że nie zaleca się wykonywania takiego zabiegu częściej niż trzy razy na dzień. Między kolejnymi zabiegami trzeba także przeznaczyć minimum pół godziny na odpoczynek.

Rozsądne stosowanie inhalacji jest jedną z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z przeziębieniem bez konieczności przyjmowanie żadnych leków. Warto pamiętać, że po takim zabiegu głowa jest rozgrzana, dlatego trzeba unikać przeciągów i odczekać odpowiednio dużo czasu przed wyjściem na zewnątrz. Trzeba też wiedzieć, że zbyt częste i intensywne stosowanie inhalacji może doprowadzić do negatywny skutków, na przykład podrażnienia dróg oddechowych.

« Jak walczyć z katarem u niemowlęcia? Objawy i leczenie nadżerki »

Witamina D – o niej pamiętać zawsze chcę!

1 2 3 4 5
(21)
4.5 5 21
www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl