Wiedza ta pozwoli Ci pokonać otyłość

Wiedza ta pozwoli Ci pokonać otyłość

W krajach ekonomicznie rozwiniętych, o wysokiej cywilizacji takich jak Stany Zjednoczone zauważono coraz większy wzrost otyłości. Otyłość uznano zatem za chorobę cywilizacyjną. Zmiany jakie zaszły w naszym świecie, rozwój technologi , postęp cywilizacji sprawiły ,że nasz tryb życia przyczynia się do rozwoju tego zjawiska – to są właśnie podstawowe przyczyny otyłości.

Przyczyny otyłości

Sposób w jaki się odżywiamy przyczynia się do tego – jemy szybko, byle co i byle jak. Również nasz tryb życia się zmienił. Większość społeczeństwa nie chce uprawiać sportu, aby zadbać o swoje zdrowie, ludzie wolą siedzieć przed telewizorami, przez co mięśnie nie pracują, a organizm więcej kalorii przyjmuje niż spala. Niestety mechanizm ludzki ukształtował się w taki sposób ,że gospodarka żywnościowa organizmu nastawiona jest na odkładanie pokarmu w postaci tkanki tłuszczowej. Należy jeść tyle ile organizm potrzebuje danego dnia. Wokół nas pełno wysokoenergetycznych produktów zbożowych, żywności naszpikowanej cukrami smakowymi, wprowadzanych nawet do sztucznych pokarmów dla niemowląt, które nie stymulują organizmu do wzmożonej przemiany materii przy braku ruchu mięśni, co powoduje otyłość u dzieci.

Główna przyczyna

Główną przyczyną otyłości jest przejadanie się. Prawidłowo funkcjonujący organizm posiada w przybliżeniu 20% tłuszczu w ogólnej masie ciała, pochodzi on zazwyczaj z tłuszczu pokarmowego, jednak organizm ludzki posiada zdolność do syntezy z węglowodanów. Najistotniejszym czynnikiem w rozwoju otyłości jest zatem nadmierne spożywanie posiłków w stosunku do zapotrzebowania energetycznego. Nie ważne jest więc w jakiej postaci ta energia zostanie dostarczona, czy w postaci tłuszczów, węglowodanów czy białka.

Uwarunkowania genetyczne przyczyną otyłości

Zauważono również, że na rozwój otyłości u dorosłej osoby ma wpływ sposób odżywiania się w dzieciństwie.Sposób budowy ciała także jest czynnikiem wpływającym na otyłość. Osoby niewysokie o krótkiej ,ale szerokiej klatce piersiowej, mają większe predyspozycje do tycia niż osoby o astenicznym typie budowy ciała. Myślę ,że można tu przytoczyć genetyczne predyspozycje do tycia. To od naszych rodziców i dziadków przejmujemy geny związane z otyłością, chociaż rolę może tu odgrywać styl życia i sposób odżywiania w rodzinie. Jeśli rodzice nie zadbają o swoje dzieci, wątpliwe jest ,że zrobi to ktoś inny.

Zaburzenia przemiany materii wpływają na otyłość

Aby organizm mógł prawidłowo spalać tłuszcze, niezbędne są mu węglowodany. To one właśnie odpowiadają za spalanie tłuszczy. Wiadomo również ,że cukrzyca jest chorobą zaburzającą prawidłowe spalanie węglowodanów. Stąd w zaburzeniach przemiany materii bardzo często występuje otyłość. W przypadku niedoboru insuliny następuje niepełne spalanie tłuszczy i pojawienie się resztkowych substancji tego procesu.
Reasumując i odpowiadając na pytanie jakie są przyczyny otyłości, to jest to zawsze następstwo przyjmowania większych ilości pokarmu niż potrzebuje organizm, biorąc przy tym pod uwagę konkretny wiek ,określoną płeć, taki a nie inny charakter pracy i tryb życia.

1 2 3 4 5
(21)
4.5 5 21
www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl